Edebiyat Genel Kültür

Ucuza kitap nereden nasıl alınır?

Ucuza kitap nereden nasıl alınır?

Öncelikle elimizde hangi kitapları alacağımıza dair bir liste varsa bunları yayınevlerine göre listelemek en iyisi olacaktır. Bu listeye göre belli kanallardan kitapları temin edebiliriz.

Yayınevleri

İlk önce başvurulacak yol yayınevlerinin dağıtım merkezlerinden satın almak olacaktır. Bir çok yayınevi, dağıtım masraflarını katmadan kendi depolarının bulunduğu dağıtım merkezlerinden kitaplarını %30-50 arasında indimli satabiliyor. Örneğin;

İletişim Yayınları, %35 indirim yapıyor ayrıca bazı hatalı kopyaları %50 indirimli satabiliyor.
Ayrıntı Yayınları, %40 indirim.
Alfa Gurubu bünyesindeki Everest, Epsilon ve Artemis Yayınları’nın kitapları da %35 indirimli.
Metis Yayınları, %25 indirim
Yapı Kredi Yayınları, %25 indirim
Ötüken Yayınları, %35-40 indirim
Kabalıcı Yayınları, %50 indirim
İmge Yayınları, %20 indirim
Yordam Kitap, %35 indirim
Sosyal Yayınlar, %50 indirim
Dergah Kitabevi, %20 – 35 indirim

Sahaflar

Tabi ki ucuz kitap deyince akla sahaflar da geliyor. Her ne kadar son zamanlarda ders kitaplarından geçilmiyor da olsa, ucuza ve kaliteli içerikli kitap bulmanız olası. Sahafları listeleyen şöyle güzel bir siteden kendinize en yakın sahafı bulup ucuz kitap alma yolunda bir adım atabilirsiniz : http://hangisahaf.com/

Kitap Fuarları

Kitap fuarları da ucuz kitap bulma yolundaki en önemli seçeneklerden biri. İlk akla gelen fuarlardan Beyoğlu Sahaf Festivali (bu yıl 30 Eylül – 19 Ekim arasında Tepebaşında), İstanbul Kitap Fuarı(Tüyap 2-10 Kasım 2013) gerçekleştirilecektir. Bu tarz fuar ve festivallerden de bütçenize uygun kitaplar bulmanız mümkün.

Web Siteleri

Üstte saydıklarım dışında tabi ki internet üzerinden satış yapan siteler de önemli bir kaynak bu arayışımızda. Bazı sitelerde belli tarihler arasında kendi kitap festivallerini gerçekleştiriyorlar.

İdefix, hem düzenli olarak yayınevleriyle anlaşarak yaptığı tekli ya da çoklu kitap kampanyalarıyla hem de her yıl, Tüyap İstanbul Kitap Fuarı sonrasında ve Kütüphaneler Hatası’nda yaptığı sana kitap fuarı dahilinde %50’lere varan indirimlerle kitap satışı yapıyor. Ayrıca hesapkitap.com adlı siteleri üzerinden den günlük fırsatlardan yararlanabilirsiniz. (Öncesinde sikayetvar.com üzerinde site ile ilgili yorumlara bakarak alışveriş yaparsanız sizin için daha iyi olabilir, bir süredir siparişlerin gönderiminde bazı sıkıntılar yaşabiliyor kullanıcılar).

Kitapyurdu, her ne kadar tasarım olarak çok eskilerde kalmış olsa da yıllardır hizmet veren başka bir site. Fiyatları da gayet uygun. Çoğu zaman diğer sitelerin indirim yaptığı kitaplar onların normal fiyatlarına yaklaşamıyor. Kitaplarda sunulan ikili teklifler ile iki kitabı birden daha uygun fiyata satın alabiliyorsunuz. Ayrıca kargo ödeyen kitaplarda mevcut, birden fazla kitap aldığınız da sepetinize bir de böyle kitap eklerseniz kargo fiyatından da kurtulabilirsiniz.

ilknokta, dr, nadirkitap, kulturtv, www.okuoku gibi adreslerden de yararlanabilirsiniz.

İnternetten satış yapan sitelerden bahsettikten sonra kitapmetre.com dan bahsetmeden olmaz. Kitap fiyatlarını karşılaştıran çok güzel bir servis, basit ve de kullanımı kolay. Kitap almadan önce tüm siteleri dolaşmanıza gerek kalmıyor böylece. Ayrıca kitapları sepetinize ekleyerek diğer sitelerin fiyatları ile karşılaştırabiliyorsunuz.

Kaynaklar
https://eksisozluk.com/entry/26882587
http://amonka.blogspot.com/2010/06/nasl-ucuza-kitap-alnr.html
Görsel : http://renulqa.deviantart.com/art/some-books-399222244

Yazar hakkında

fordprefect

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu