Kişisel Bakım

Sakal Nasıl Çıkartılır?

Yazar: Sinx

Ergenlik dönemi sonrası erkeklerin en büyük sorunudur sakal durumu.Kimi gençlerde o kadar büyük bir tabu haline gelmiştir ki piskolojik sorunlara yol açmaya başlar.Bu yüzdendir ki birçok yanlışı da beraberinde getirmiştir.

Erkeklerin sakal ve bıyıklarının çıkmasıyla tamamiyle testosteron hormonunun etkisiyle alakalıdır.Bıyık ve sakal miktarını bu hormonunun vücuttaki düzeyi belirler.Bu düzeyler genetik olarak belirlenmiştir.Ancak dışarıdan testosteron  verilerek vücudun kıllanması arttırılabilir.Bu tedavi yöntemi herkese uygunlanmaz.Yapılan test ve tetkikler sonucu kişide hormonal eksiklik olduğuna kanaat getirilmediği taktirde bu tür tedavi yöntemi ve ilaç önerilmeyecektir.

Herşeyin doğalı güzel olduğu gibi sakal ve bıyıkların da doğal yollarla çıkmasını beklemek en etkili yöntemdir.Ancak şu da unutulmamalıdır ki yapılacak her  traş sakalların daha gür ve bölge üzerinde çoğalmasını sağlar.

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Öncelikle uzman bir hekime görünmek yapılacak yanlışların önüne geçebilir.

Sarımsak sürmek yaygın bir inanıştır fakat sakal değil tüy çıkartır.

Günlük aşırı şekilde jilet vurmak sakalların çıkmasına yada artmasına yardımcı olabilir fakat ilerde cilt sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Badem yağı sadece sakalları parlatır.

 

Yazar hakkında

Sinx

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu