Kişisel Bakım

Pratik Topuz Nasıl Yapılır?

Uzun saçlı bayanlar iş yaparken, uzun saçtan sıkıldığında ya da keyfi olarak saçlarını 1 dakika içerisinde topuz hâle getirebiliyorlar. Pratik topuz nasıl yapılır diyenler için ise bu yazımızda anlatacağımız gibi bir kalem bile kullanarak ve tek başınıza pratik bir şekilde saçlarınızı topuz yapabilirsiniz.

Pratik Topuz Nasıl Yapılır?

Kısa saçlı olanlar rahattırlar ancak uzun saçın nimetlerinden haliyle faydalanamazlar. Uzun saçlılar ise bu konuda biraz daha şanslı olacaklar ki topuz gibi, pratik bir “anlık uzun saçtan kurtulma” yöntemi var. Ancak topuzun kısa sürede, basitçe yapılması sizi yanıltmasın, zira düğünlerin vazgeçilmez saç modeli yine topuz saç modelidir. Lafı fazla uzatmadan nasıl yapılır sorusuna bir cevap verelim.

Öncelikle topuzdan önce saçlarınızı fırça ile geriye doğru taramanız ve bir miktar sprey sıkmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Saçın tamamını elinizde toplayıp, orta kısımdan tutarak kıvırmak suretiyle topuz işlemine başlayabilirsiniz. Başın tepesine doğru saçı kıvırarak yerleştiriyor ve bir kalem, çubuk vb. yardımı ile saçı kıvrılan kısmından takıp, baş derisinin içinde toplanan saçların içine doğru yerleştiriyoruz. İşlem tamam, artık kısa saçlarınız ile işinizi, saçları sürekli düzeltme derdi olmadan halledebilirsiniz. Daha ayrıntılı bir anlatım için ise Pratik topuz yapma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Fatih

HTML, CSS, PHP, MySQL, OOP, WordPress, Google.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu