Kişisel Bakım

Parfüm Nasıl Kullanılır? Nerelere Sürülür?

Yazar: Fatih

Günümüzde parfüm bayanlar kadar olduğu gibi, kişisel bakımlarına önem veren erkekler tarafından da sıklıkla kullanılır. Parfüm kullanmanın amacı özellikle güzel kokmak, partnerlerini kokusuyla etkilemektir. Tabi bu hususta dikkat edilmesi gereken, parfümün kalitesiz olmaması, aşırı kullanılmaması ve yakınlarında alerjisi olan insanlardır.

Parfüm Nerelere Sürülür?

Genellikle parfüm, el bileklerine, dirsek içleri, diz kapağının arkası, kulakların arkasına, ense ve boyun bölgelerine, saçlara (uzaktan ve çok az) ya da bunlardan bir kaçına, aşırıya kaçmamak suretiyle sıkılır.
Erkeklerin genelde, bayanlara nazaran vücutlarında çok daha az bölge için parfüm kullanırlar.Bayanlar bunlara ek olarak göğüs bölgelerine sürebilirler.

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Sıklıkla kullandığınız parfüme, koku alma bezeleriniz alışkın olduğundan kokusu size zayıfmış gibi gelebilir. Ama normalde dışarıdan biri sizi kokladığında sizin kendi kokunuzu aldığınızdan çok daha fazla koku alır. Bu sebeple parfümüm zayıf kaldı diye çok fazla kullanmayınız.

Vücudunuzda parfüm sıktığınız bölgenin üstüne tekrar parfüm sıkmanız, saçlarınızın yakınlarına zedeleyecek bir şekilde sıkmanız, ve aşırı kullanmanız sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için iyi değildir.

Genel vücudunuz için kullanacağınız parfümü havaya sıkıp üzerine yürüyün. Elbisenin üzerine sıkılan parfümler için, yakından sıkarsanız elbisede leke oluşabilir.

 

Yazar hakkında

Fatih

HTML, CSS, PHP, MySQL, OOP, WordPress, Google.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu