Mutfak

Nane Limon Nasıl Yapılır?

Nane Limon Nasıl Yapılır Nane Limon Tarifi
Yazar: Fatih

Özellikle hasta olduğumuzda ilaç kullanmaktan önce bile aklımıza gelen ilk şey nane limon yapımı olmaktadır. Her ne kadar tıp alanında kesinliği olmasa da ilaç gibi vücuda etki ederek direncinizi ve kendinizi toparlamanızı sağlamaktadır. Soğuk algınlığına birebir olan bu sıcak içecek çok az ya da hiç şeker atılmadan sıcak sıcak içilmelidir.

Limon

Nane

Cezve ve Su

İhtiyacınız olan malzemeler ise yukarıdakiler gibi olmakla birlikte başka hiçbir şeye ihtiyaç duymayacaksınız. Arzu etmeniz halinde su ısıtıcılarında su ısıtarak da bunu yapabilirsiniz fakat demlenip daha koyu bir kıvama ulaşması sizler için daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Suyunuzu cezveniz yardımıyla ısıtmaya başlayın.

Bu esnada limonları 2 eşit parçaya bölün. Eğer var ise limon sıkacağı yardımıyla limonu sıkın.

Bir cezve kadar kaynayan suyun içine taşmayacak kadar limon suyunu dökün.

Nane yapraklarını ince ince kıyarak cezve içine atın.

Ateşin altını daha da açarak kaynamasını sağlayın.

İsterseniz çok az miktar limon suyu ekleyebileceğiniz gibi, ufak limon dilimleri yaparak da kaynatabilirsiniz. Fakat biraz da ekşi olmasına neden olmaktadır. Ayrıca şeker atmadan içmeniz çok daha yararlı olabilecek bir husustur.

Yazar hakkında

Fatih

HTML, CSS, PHP, MySQL, OOP, WordPress, Google.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu