Kişisel Bakım

Kravat Nasıl Bağlanır?

Yazar: Sinx

Kravat Nedir&Nasıl Bağlanır?

Kravat Tarihi

Kravat boyun bağı olarak kullanılan zarif bir aksesuardır.Ülkemize ilk defa Osmanlı’nın Tanzimattan sonraki dönemde farklı tipte görülen kravat geçen süreyle alışılmış ve özellikle erkek giyiminde önemli bir yer edinmiştir.

Dünya tarihinde ise,Hırvat birliklerinin Fransayı bir ziyaretinde ortaya çıkmıştır.Hırvat birliği bu bez parçası olan kravatı da beraberinde götürmüş ve Kral XIV. Louis çok beğenmiş ve kısa sürede benimsemiştir.Fransızca’da cravate,Hırvatlarda ise roates veya cravates‘den kravatın bugunkü ismi türemiştir.

Türkiyede Kravat Tarihi

Osmanlı Devletin’de ilk kez kravat kullanan padişah, Sultan Abdülmecid Han (1839- 1861) oldu.Batılılaşma hareketiyle İngiltere-Fransa gibi ülkelerle iç içe olan Osmanlı aydınları zamanla bu aksesuarı benimsemeye başladı.Padişah tarafından da kullanılmaya başlamasıyla beraber devlet ileri gelenleri,yüksek sivil memurların kullanmasına yol açtı.

Cumhuriyet’ten sonraki dönemde de kravat kullanımı yaygınlaştı.Köy ve kasabalarda kravat ve papyon kullanımı 2. Dünya Savaşı dönemine kadar yaygındı.Günümüzde ise iş dünyasında ve kamu alanı çalışanları zorunlu hal almış gibi görünmektedir.

Kravat Nasıl Bağlanır?

Kravat genelde 2 şekilde bağlanır video’da izlediğiniz üzere diz oturur pozisyonda diz üzerinde bağlama,diğer bir yöntem ise kişinin kendini ayna karşısında veya bir başkasının boynunda rahatça görebilceği pozisyonda bağlama.

Yukarıdaki 4 yöntemi adım adım diz üzerinde veya boyunda kurabilirsiniz.Ayrıca aşağıdaki video da kravat bağlama konusunda yardımcı olacaktır.

Video Anlatımlı Kravat Bağlama

Yazar hakkında

Sinx

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu