Kişisel Bakım

French Manikür Nasıl Yapılır?

French Manikür Nasıl Yapılır?
Yazar: Fatih

French manikür adından da anlaşılacağı gibi Fransız kökenli bir manikür türüdür. Günümüzde sıklıkla tercih edilip çok şık olan French manikür aslında pis olmaları ile bilinen Fransızların, tırnaklarının uçlarındaki pisliği kapatma amacıyla yapıldığı söylenir. Bu sayede siyah kir biriken tırnak uçlarına boya sürülerek gizlenir. Ancak dünyada çok fazla tercih edilen French manikür ülkemizde de oldukça popüler.

French Manikür Nasıl Yapılır ?

Kısaca French diye de tabir edebileceğimiz French manikür manikür ve oje uygulama stilidir. Örnek olarak vereceğimiz French yapımında klasik french örneğini uygulayacağız.

French yapımı için öncelikle tırnaklarınıza zevkinize uygun olarak törpüleyin. Tırnaklarınızı güçlendirmek ve ojenin uzun ömürlü olmasını sağlamak için bir kat kuvvetlendirici sürün. Tırnağınızın uç kısmına bir kat beyaz mat ojeyi dikkatlice, taşırmadan sürün. Taşırmamak için yapışkan bi kağıdı tırnağın üzerine, ucu açıkta kalıcak şekilde sürerek işlem bittikten sonra çıkartabilirsiniz.

french manikür nasıl yapılır

Bir kulak temizleme çubuğunu asetona batırıp taşan kısım varsa temizleyin. Uç kısımlara sürdüğünüz beyaz oje tamamen kuruduktan sonra tüm tırnağınıza pembe, bej gibi natürel bir renk sürerek onun da kurumasını bekleyin. İşlem tamam, gördüğünüz gibi french manikürü evinizde, tek başınıza da yapabilirsiniz. Bir diğer yazımız olan Evde Manikür Nasıl Yapılır adlı yazımızı okuyabileceğiniz gibi Nasıl yapılır dediğiniz her şey için web sitemizin kalanını dolaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Fatih

HTML, CSS, PHP, MySQL, OOP, WordPress, Google.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu