Kişisel Bakım

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikur Nasıl Yapılır?
Yazar: Fatih

Manikür yapımı zor sanılan, aslında evde de rahatlıkla yapabileceğiniz kolay bir işlemdir. Evinizde, tv karşısında rahatlıkla manikür yapabilir ve kuaföre boş yere para vermekten kurtulabilirsiniz. Ayrıca kuaförlerin yeterince hijyenik ve steril olduğunu düşünmeyenlerin de tercih etmesi gerekir. İlk seferde biraz zorlansanız da yaptıkça ve eliniz alıştıkça pratikleşebilirsiniz.

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

 

Gerekli Malzemeler:
· Törpü
· İçine elinizi sokabileceğiniz ağzı geniş bir kâse
· Et makası
· Kâğıt havlu
· Aseton
· Oje
· Kolonya

Bu aletleri temin ettikten sonra evde manikür yapımı işlemine başlayabilirsiniz.

Öncelikli olarak tırnaklarınızda oje varsa aseton ve pamukla tırnaklarınızı temizleyiniz. Tırnaklarınızı temizledikten sonra kurutup törpü işlemini uygulayın. Törpüyü tırnakların kenarlarına sürmemeye gayret gösterin ki tırnaklar zayıflamasın. Törpü işleminden sonra için bulaşık detarjanı ya da sıvı sabun bulunan ılık sulu kâseye elinizi batırın ve yaklaşık beş dakika kadar bekleyin. Elinizi çıkardıktan sonra kurulayın ve yumuşadığında tırnak etlerinizi geriye doğru iterek, et makası vasıtası ile tırnak etlerinizi temizleyin. Burada dikkat edilmesi gerek, tahmin edeceğiniz üzere çok fazla derine inmemektir ki kanamasınlar. İki elinize de aynı işlemi uyguladıktan sonra iki elinize de kolonya dökmeniz, mikropların arınması için iyi bir yoldur. Bu işlemden sonra son olarak tırnaklarınıza renk vermek için oje sürüp kurumalarını bekleyebilirsiniz. Ojenin altına cila sürerseniz tırnaklarınızın sararmamasını ve ojenin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak da et makasını kolonyağı ile temizleyebilirsiniz. İşte evde manikür yapmak bu kadar basit bir işlemdir. Kolay gelsin.. Bir diğer yazımız olan Evde French Manikür Nasıl Yapılır? konusunu da okuyabilirsiniz.

Julia Komarova

Yazar hakkında

Fatih

HTML, CSS, PHP, MySQL, OOP, WordPress, Google.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu