Sağlık

Depresyondan Nasıl Kurtulurum ?

Yazar: flickRz

Depresyondan Nasıl Kurtulurum ?

Depresyon Nedir ? Depresyondan Nasıl Kurtulurum ?

Depresyon günümüzde artık çoğu kişinin bu durumda bulunduğu bir sıkıntı hastalığıdır. Aynı zamanda bu hastalıkla birlikte isteksizlik, halsizlik, hayata karşı yılma vb. gibi sorunlar doğurmaktadır. Özellikle de hastaların bunun sebebini bilmiyor olmasıdır. Akrabalarında depresyon hastalığı görülen kişilerin kendilerininde depresyona yakalanma olasılığı daha yüksek olduğu belirli araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Şimdi ise depresyondan nasıl kurtulurum diye merak edenlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Bu açıklamalarla birlikte yine de hiç bir değişme göstermiyorsanız doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz. Şimdi depresyondan nasıl kurtulurum konusuna dönelim.

Depresyondan Nasıl Kurtulurum ?

  1. Her şeyden en önemlisi ilk olarak bunun niyetine girmelisiniz. Kendinizi bu hastalığı atlatabileceğinizi inandırmalısınız.Unutmayın inandığınız ve azim ettiğiniz takdirde yapamayacağınız hiç bir şey yoktur.
  2. Depresyon hastaların çoğu monoton bir yaşam yaşamaları ve sosyal aktivitelerin az olduğu bir yaşamları olduğundandır (Bazıları bu çerçevenin dışarısında kalabilir).
  3. Kendinize yeni uğraşlar bulmalısınız. Yaşınız kaç olursa olsun ister 10 yaşında ister 70 yaşında olun sürekli yaptıklarınız dışında farklı işler ile uğraşın. Kendinize yeni hobiler edinin.
  4. Örneğin ; saatlerce boş boş televizyon izlemek yerine güzel bir film takıp izleyebilirsiniz. Farklı tarzda kitapları okuyarak ufkunuzu genişletebilirsiniz.
  5. Spor yapmak aslında bu maddelerin en başında desem yeridir. Spor yapmak insanı dinç kılar istekli kılar. Spor yapmak beyninize fazla kan ve oksijen gitmesine olanak sağlar. Ve bu tedavide oldukça etkili bir yöntemdir. Terlemelisiniz.
  6. Düzensiz uyku ve düzensiz yemekte bu  hastalığı tetikleyen maddelerden ikisidir. Eğer güne uykusuz ve yorgun uyanırsanız gün içindeki performansınız çok düşük olacak ve bu size kat kat sıkıntı katacaktır. Hayatınızdan bezmenize dahi fırsat verir. Düzenli yemek ve sağlıklı yemek ise yine gün içindeki performansınıza etki eder. Sağlıklı beslenmek her daim sizin yararınıza olacaktır.
  7. Büyük acıları olanlar, yakınlarını kaybedenler için durum hiç kolay değildir. Ve bu uzun aradan sonra bile depresyon hala devam ediyorsa doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz.
  8. Evet arkadaşlar her şey bizim elimizde depresyona girmekte, çıkmakta siz gerekli istek ve azimi gösterirseniz. Bazı şeylerin düzeleceğine inanırsanız. Zaten olay bitmiş demektir. Depresyondan nasıl kurtulurum konumuz buraya kadardı umarım yardımcı olmuşuzdur.

 

Yazar hakkında

flickRz

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu