Metafizik

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Belki de her ne kadar birçok kişi tarafından bilinse de ciddiye alınmayan ve görmezden gelinen bir konudur. Çünkü resmi olarak bilimsel bir ispat ve gerçeklik tespit edilememiş olması bunu destekler fakat bu böyle bir şeyin olmadığı anlamına gelmez. Ufak bir cümleyle açıklamak gerekirse, bedeninizden ruhunuz ayrılarak farklı bir boyuta geçmesidir. Bilinciniz açık ve ruhunuzun 5. Boyuta geçmesi olarak tanımlanır. Tahmini olarak 3 dakika ile 125 dakika arası sürmektedir. Birçok kişinin astral seyahat denemeleri yapmalarına rağmen başarısız olmalarından dolayı çok daha derli toplu bir sıralama ile nerede yanlış yaptığınızı görebilirsiniz. Çünkü ilk denemelerde başarılı olmanız pek de mümkün değildir.

Astral Seyahat Öncesi Yapılması Gerekenler

Öncelikle rahat bir pozisyon çok önemlidir. Yorgun olmamalı, sırt üstü hafif dönük yatarak en rahat pozisyonda olmanız gereklidir. Kalbinizin olduğu kısmada dönmemeli mümkün olduğunda sırt üstü, elleriniz açık bir şekilde yatmalısınız.

Diğer önemli bir konu meditasyondur. Zihninizi boşaltarak arınmanız gerekmektedir. Tek bir nesne ya da cisme konsantre olarak belli bir süre sonra gözlerinizi kapasanız bile bunu görmeye devam edeceksiniz. Hayali bir nesne olabileceği gibi mum gibi oldukça yaygın olarak kullanılan bir ögeden de yararlanabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken loş bir ortamda olmalı ve otomatik olarak astral seyahatte yapmak istediğiniz şeye ve kişiye odaklanabilirsiniz.

Bu işleme başladıktan sonra eğer vücudunuzda normalde uyurken olmayan bazı tepkimeler var ise doğru yoldasınız demektir. Uyuşukluk, kalp atış ritminin hızlanması, karıncalanma ve terleme bunlara en güzel örneklerdir. Ayrıca denediğiniz ve denemiş olduğunuz tekniklere tek seferde arka arkaya yapmamalısınız. Bu enerjinizi azaltırken hem de konsantre olabilmenizin önüne geçecektir. Uğultular çınlamalar olması ise oldukça olağan bir durumdur. Git gide tecrübe kazanırken bunlarda da azalma olacaktır.

Seyahat süresi az önce de bahsettiğimiz gibi uzun saatler sürmeyeceği için neden olmadı diye karamsarlığa kapılmamalısınız. Duyduğunuz çınlamalara ve geometrik şekillere odaklanın. Çok daha yardımcı olacaktır. Belli bir süre açı değişerek uyuyan bedeninizi görüyor olacaksınız. Fakat paniğe kapılmadan her şeyin farkına varacaksınız. Ve bu konuda yapılan ve bilinen en büyük hareket uçmaktır. Çünkü hareket etmek isteyince kıpırdamayacak olmanız nedeniyle uçuyor hissine kapılmanız astral seyahatinizin çok daha farklı olmasını sağlayacaktır. Ve daha sonra uyandığınızda her şeyi hatırlıyor olmanın zevkini tadacaksınız. Tüm bu işlemleri yaparkende yorgun olmamak ve çok geç saatlerde bunu denememek uyuyakalmamanız için önemli bir unsurdur.

Yaşayacağınız uyuşukluk ve kasılmaların üzerine giderek kendinize telkin vermeye başlayın bu da sizlere çok büyük yardımda bulunacaktır. El ve ayaklardan başlayarak oluşan uyuşma başlangıç için işarettir bunun üstüne giderek daha da konsantre olmanız oldukça güçlü bir unsurdur. Ve diğeri sabırlı kesinlikle sabırlı olmaktır. Belki de aylarca bu konuda başarısız olabilirsiniz.

Başlarken pozisyonunuzu aldıktan sonra acaba yapabilecek miyim gibi düşüncelerden arınmanız gerekmektedir. Çınlamalar başladıktan sonra odaklanmaya hız vermelisiniz. Ağzınızdan nefes almalısınız ve diğer aşamalara geçebilirsiniz. Heyecana kapılarak bir süre sonra kalp atışlarınız değişebilir. Eğer tüm bu aşamalar sonrasında kaşıntı başladıysa konsantrenizi bozmayacak şekilde son kez kaşınabilirsiniz yavaşça ve kendinizi çok hareket ettirmeden olmalıdır.

Ve giriş, gelişme, sonuç olarak düşünürsek giriş aşaması sonrası gelişme aşaması en zor ve uzun süre kısımdır. Beden kendini uyumaya teslim etmeye çalışırken siz bilincinizi kaybetmemeye çalışmalısınız. Vücudunuz mumya gibi olurken, buz kesmeniz normaldir. Ve alnınız atmaya başlayarak 3. Göz olarak tabir edilen evre ortaya çıkar. Bir takım efektler görerek meditasyon evresine geçersiniz. 3. Gözünüzü hissetmeniz astral seyahat için her şeyin hazır olduğunun işaretidir. Telkinlere başlamaya da buradan itibaren başlayabilirsiniz. İp tekniği buradaki en basit yöntemdir. Kendinizi ipe tırmanır gibi hayal etmeniz ya da ipe bağlı şekilde yukarıya çekiliyor gibi yapmanız oldukça rahat olacaktır. Ve sessizlik ortamını iyi değerlendirmeniz gerekmektedir.

Çıkış aşaması olarak sonuç kısmı dersek artık çekildiğinizi hissedeceksiniz. Üstünüzde bir hafifleme ve çekilme olduğunu görürken bilincinizin de yerinde olduğunu hissetmelisiniz. Bu aşamadan acaba oluyor mu başarıyor muyum gibi daha önce aklınızda attığınız düşünceleri tekrar hatırlamanız ve düşünmeniz seyahatin iptal olmasına neden olmaktadır. Yaptığınız telkinlere inanmalı ve konsantrenizi bozmamalısınız.

Unutmamalısınız ki korkunuzu yenemezseniz bu işi gerçekleştiremezsiniz. En ufak tehlikesi bulunmayan bu işin bu zamana kadar hiçbir kötü sonuç ortaya çıkardığı duyulmamıştır. Tek sıkıntılı durum ise psikolojik rahatsızlıklar ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu konuda tamamen sizlerin sorumluluğu ve iradesinde olup, eğer en ufak bir korku ve şüphe yaşıyorsanız hiç bu işe girişmemelisiniz.

Yazar hakkında

fordprefect

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu