Kişisel Bakım

Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda Nasıl Yapılır ?

 

Kıl Temizlemek İçin Hangi Yöntem Seçilmeli?

Eğer çam reçinesine alerjiniz yok ise sir ağda etkili bir çözüm olacaktır.Ağrıya dayanıksız bir yapıda iseniz koltukaltı bölgesi, bikini bölgesi ve bıyık bölgesinde tüy dökücü krem kullanmanız daha yararınıza olacaktır, fakat bu yöntemin jiletle alma olmamasına dikkat edin, eğer jilet ile alırsanız kıllar daha da güçlenir.

–  ağda nasıl yapılır

Sir Ağda Ne Sıklıkta Yapılır?

Başlangıçta üç haftada bir yapmalısınız.5-6 uygulamadan sonra 1-1,5 ayda bir yaptırmanız oldukça uygundur.
Evde Sir Ağda Yapabilir Miyim?

Tabi ki yapabilirsiniz.Kartuş ağda yapmak için sadece ısıtma makinesine ihtiyacınız var.Isıtma makinelerinin evde kullanım için ufak modelleri vardır.Makinayı elde ettikten sonra ağda kağıdı ve ağda temizleme yağına ihtiyacınız olacaktır.

Ayrı olarak ta ocakta ısıtılabilecek farklı ağda formülleri de vardır.Bunlar tahta spatül ile uygulanır ve kağıda gerek duymadan kullanılır.
Sir Ağda Hangi Bölgelerde Kullanılır?
Saç, erkeklerde sakal, meme başı ve kirpikler dışında her yere uygulanabilir. En sık bacaklara yapılır. Bacaklar dışında koltukaltı bölgesi, kollar, yüz, bikini bölgesi ve gövdeye de uygulanır.

Ağda yapımı, ağda yapılışı

Ağda yapılacak bölgeyi iyice temizleyin ve ağdayı ince bir biçimde tüylerin çıkış yönüne doğru sürün. Konserve tipi ağda kullanacaksanız önce ağdanın sıcaklığını bileğinizin iç tarafı ile kontrol edin. Ağdayı mümkün olduğunca ince sürebilmek için ıspatula kullanın ve ıspatula ile bölgenin tamamına eşit bir şekilde sürün. Ispatulayı tüylerin yönünde çekerek bunu kolaylaştırabilirsiniz. Kartuş tipi ağdalarda ise uygulamayı, bölgenin üstünden bir defa geçerek yapmalısınız.

Kullandığınız ağdanın türü ne olursa olsun ağdayı, temizlik için mutlaka kağıt bezlerle yapın. Kağıt bezi avuç içinizle bölgeye iyice yapıştırdıktan sonra, bir elle cildinizi gerdirirken diğer elinizle de kağıt bezi çekin. Kağıt bezi mutlaka tüylerin çıkış yönünün tersi yönünde ve kısa aralıklarla çekin. Kılcal damarlarınıza zarar vermemek, cildi kızartıp morartmamak için bezi çekerken cildinizi bir elinizle germeyi ihmal etmeyin. Özellikle yüz gibi hassas bölgelerde, işlemi küçük parçalar halinde yapın.

Bıyık bölgesine ağda yapmak

Bıyık bölgesindeki tüyler aşağıya doğru çıksa da cildi daha rahat gerdirebilmek için ağda işlemini yan yapın. Ayrıca hassas bölgelerde ard arda birden fazla ağda yapımı ciltte kızarıklık ve morarmaya sebebiyet verebilir.

Ağda yapılışı ve temizlik

Uygulamayı bitirdikten sonra cilt üzerinde kalan ağda parçalarını temizlemek için özel temizleme yağı kullanın. Ağdadan sonra tahriş olmuş cildin dezenfekte edilmesi, nemlendirilmesi ve kızarıklığın alınması gerekir. Bunun için nemlendirici Beauty Image Köpük masajla vücuda yedirilir. En son olarak da tüylerin azalması ve çıkmaması için Beauty Image Ampulleri masajla vücuda yedirilir.

Ağda yapılan bölgeye alkollü kozmetik ürünler sürmeyin. Solaryum veya güneş banyosunu da ağda yapıldığı gün yapmak ciltte lekelenmelere yol açabilir. İşlemden önceki veya sonraki gün kesinlikle epilasyon yapmayın. Ağda yapımı sırasında açılan cilt gözeneklerinden enfeksiyon kapma riski olduğu için aynı gün banyo yapmamaya özen gösterin.

ağda nasıl yapılır

Ağda yapımından sonra olası problemler

Güneş veya solaryumla bronzlaşmış ciltlerin ağda sonrası lekelenmiş gibi görünmesinin sebebi ağdanın, cildin ölü üst deri tabakasını almasındandır. Vücut peelingi sorunu çözecektir. Koltuk altında oluşan lekelerin en büyük sebebi ağdadan önce bölgedeki ter ve deodorantı temizlememekten olur. Ağda işlemi sonrasında kesinlikle deodorant kullanılmamalıdır. Kızarma hassas ciltlerde görülebilir, birkaç saat içerisinde kaybolur. Morarma tamamen kullanım hatasından kaynaklanır. İki kere aynı kağıdı yapıştırmak, kağıdı ters çekmek, çekerken deriyi germemek gibi nedenlerden meydana gelir. Sivilcelenme normaldir. Birkaç gün içinde geçer. Ellenmemelidir.

 

 

Yazar hakkında

flickRz

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu