Uçurtma Nasıl Yapılır?

Uçurtma Nasıl Yapılır?

22 2992

ucurtma1 300x286 Uçurtma Nasıl Yapılır?

Uçurtma Nasıl Yapılır?

1. 0,5×1 cm en 70 cm boyda 3 adet çıta bulunuz.3 çıtayıda birbirine paralel şekilde güzelce birleştirerek ortadan ölçü alarak cam çivisi (2 cm ufak ince çivi) ile ortadan çakınız.
ucurtma 1 Uçurtma Nasıl Yapılır?

2. Çaktığınız çıtayı açıp eşit aralık olacak şekilde bağlayınız.(Ne fazla sıkı,ne fazla gevşek olacak şekilde bağlayın).

ucurtma 2 Uçurtma Nasıl Yapılır?3. İskelet haline gelmiş çıtanızı el işi kağıdı yada defter kapağı kalınlığındaki bi kabı çıtaların yanlarından 2şer cm boşluk bırakarak kesiniz.

ucurtma 3 Uçurtma Nasıl Yapılır?4. Bıraktığımız boşlukları tutkal vb bir yapıştırıcı sürülerek (daha çok tutkal tercih edilir).Fazla gerdirmeden iç kısma doğru güzelce yapıştırınız.

ucurtma 4 Uçurtma Nasıl Yapılır?5. Kapladığımız kabın ön yüzeyine şekildeki gibi denge yapınız.Yukarıdan aşağı ortaya V şeklinde gelmeli.Ortasından çıkan ip yarım çıta uzunluğunda olmalıdır.

ucurtma 5 Uçurtma Nasıl Yapılır?6. 1-2 cm eninde 25-30 cm uzunluğunda kesilmiş bir kuyruk bağlayınız.Kuyruk uzunluğu uçurtmanızın etrafını en az 3 kez dolamalıdır.Kuyruğu esnek yapmanız durumunda 4 kez bile dolanabilir.

ucurtma 6 Uçurtma Nasıl Yapılır?7. Uçurtmanızın işi bittikten sonra kendinize göre uzunca bir ip bağlayabilirsiniz.

ucurtma 7 Uçurtma Nasıl Yapılır?

Uçurtmamızı Nasıl Uçururuz?

  • Uçurtmayı uçururken rüzgarı arkamıza almalıyız.
  • Uçurtmanın çıtaları ve dengesi bize bakmalı.
  • Uçurtmanızı kesinlikle cadde kenarlarında, balkonda ve elektrik tellerinin bol olduğu yerde kullanmayınız.
  • Uçurtmamızı açarken aynı bir bobini açar gibi açıyoruz ve toplarkende işlemin tam tersini yapıyoruz.
  • İyi uçurtmalar :).
  

BENZER YAZILAR

2 1776

22 YORUM

  1. bundan daha önce uçurtma hakkında hiç bir fikrim yoktu ama şimdi gidip biruçurtma yapacağım böyle şeyler yapan herkese teşşekür eder şükranlarımı sunarım hep böyle yapmalarını dilerim ve söylemeyi unuttum çooooooooooooook güzel

  2. mütişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

  3. çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkgüzellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllbence herkez beyenmeli

Yorum Bırak