Bilgisayar Program

Slayt Nasıl Yapılır?

Günlük hayatımızda özellikle iş hayatında ve okul yaşantımızda oldukça ihtiyaç duyduğumuz bir durum olan slaytlar sunum yaparken en büyük yardımız olmaktadır. Bu konuda iş ve okul olmak üzere proje sunumları ve ödev sunumları gibi oldukça resmi durumlarda elimiz kolumuz olmakta olan slaytları peki en kısa yoldan nasıl yapabilmekteyiz?

Ücretsiz olarak elde edebileceğiniz iki program işinizi ciddi derecede görecektir. Fakat bizler size bir tanesi slayt nasıl yapılır konumuzda açıklayacak olmamıza rağmen isimlerini yine de sizlerle paylaşalım. Bunlardan ilki Microsoft Photo Story ve diğeri Power Point programlarıdır. Bizler ikinci sıradaki program üzerinden gideceğimiz için sizler de hoşuna gideni seçmekte serbestsiniz. Menü ve çalışma alanı olarak diğer ofis programlarından yana farkı bulunmayan bu program biraz diğer ofis programlarını kullanmış kişiler tarafından oldukça kısa sürede çözülüp slayt ya da arzu ettiğiniz diğer araştırma, ödev sunumlarını yapabilecek duruma geleceksiniz.

Programı simgesinden tıklayarak açtıktan sonra boş bir pencere ve alanlar karşılaşacaksınız. Biraz dikkat ederseniz pencerenin sağ tarafından bulunan yeni sunu kısmının altındaki “Otomatik İçerik Sihirbazı” kısmından sizlere yardımcı olacak bölüme ulaşacaksınız. Sizlere adım adım neler yapmanızı göstererek uygulamayı oluşturmanızı sağlayacak olan bu yardımcı sayesinde ilerleyebilirsiniz. Tanımlı şablonlar üstünden size uygun seçenekleri ve işinize hangisinin yarayacağını seçerek ilerlerken kendinizde ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

Ayrıca yeni başlığının altındaki hazır sunum şablonlarını kullanarak da sihirbaz desteğini almadan kendiniz de farklı çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Uygun alanlara kendi yazılarınızı, resimlerinizi ve hatta müziklerini de girerek oldukça kısa sürede ihtiyacınıza cevap veren sunumu ortaya çıkarabilirsiniz.

Yazar hakkında

fordprefect

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu