İnternet

SEO Bilgilendirme

Yazar: Fatih

WordPress kalıcı bağlantılarınızda aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. Yazılarınız için benzersiz bir kimlik kullanmayı ihmal etmeyin. Yoksa sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin kalıcı bağlantılarınızı sadece %year% olarak biçimlendirdiğinizde, yazılarınızın yayımlanmış olduğu yıl gösterilir. 2011 yılı içerisinde yazılmış birden fazla yazınız varsa ziyaretçileriniz bu yazılarınızı okuyamazlar. Sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırmak içim SEO çalışması yapmanız gerekmektedir.

Yazılarınızın başlığını değiştirmeden yazı adresini değiştirebilirsiniz. Yazı editöründe yazı başlığının altında yer alan Yazı Kısa ismi bölümünü düzenleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu sırasında başlık seçimi çok önemlidir. Uzun yazı başlıklarına sahip yazılarınızın adresi de uzun olacağından kısaltmanız tavsiye edilir. Böylece hem kısa hem de akılda kalıcı olacaktır. Tavsiye edilen kalıcı bağlantı yapısı kısa, hatırlanabilir, açıklayıcı ve benzersiz bir yapıda olanlardır. Kalıcı bağlantılarınızın sonuna istediğiniz dosya uzantısını da ekleyebilirsiniz.

Kategori ve etiket temelini de istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. Etiket temelini etiket olarak belirlediğinizde, etiketinize tıklayan bir kişi adresine yönlenecektir. Seo çalışmaları sırasında etiket seçimine dikkat etmelisiniz. Ayarlamalarımızı gerçekleştirdikten sonra değişiklikleri kaydediyoruz; fakat bir sorunumuz var: Sitemizde yer alan yazılara tıkladığımızda yazılarımız açılmıyor. “Bir çuval inciri berbat ettik mi dersiniz?” Sorayım o zaman .HTACCESS dosyanızı güncelledinizmi?

Bazı sunucularda yeterli izin verilmediğinden dolayı .HTACCESS dosyasını otomatik olarak güncellenmiyor ve kalıcı bağlantılar çalışmıyor. Bu durumda FTP programı aracılığıyla sitemize ulaşıp, ana dizine htaccess isminde bir dosya oluşturmamız gerekiyor. Daha sonra bu boş dosyamızı Notepad++ gibi bir kod editörü ile açarak içerisine kalıcı bağlantılar sayfasında verilen kodları yapıştırıyoruz.

Yazar hakkında

Fatih

HTML, CSS, PHP, MySQL, OOP, WordPress, Google.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu