El İşleri

Piksel Battaniye Nasıl Örülür?

Pixel Battaniye Nasıl Örülür

Hem tüm dünyada hem de Türkiye’de son zamanlarda moda olan piksel el işleri, özellikle battaniyelere çok yakışıyor. Birçok insanı büyüleyen bu güzel tasarımları üretmek her ne kadar zor olsa da el işini seven herkes için oldukça eğlenceli bir süreç olarak kabul ediliyor. Biz de bugünkü yazımızda sizlere piksel battaniye nasıl örülür sorusunun cevabını detaylı bir şekilde vereceğiz. Minik motifleri teker teker örerek daha sonra tüm bunların birleştirilmesinden oluşturulan piksel battaniyeler, özellikle çocukların ve gençlerin odasını süsleyen en güzel takımlardan birisi olarak görülüyor.

Piksel Battaniye Nasıl Yapılır?

Piksel battaniye, önemli derecede bir emekle oluşturulan bir üründür. Bu nedenle yapan kişinin sabırlı olması ve el işini sevmesi gerekmektedir. Piksel battaniyeler, minik minik motiflerin örüldükten sonra birleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Bu battaniyede kullanılacak olan desenin zorluk derecesi, battaniyenin zorluk derecesi ile doğru orantılıdır. Eğer çok detaylı bir model seçmediyseniz, çok zorlanmazsınız. Ama aşırı detaylı modeller, sizlerin birazcık sabırla beraber müthiş bir emek sarf etmenize neden olacaktır. Tabi bu işi seviyorsanız, bu durum sizin için sorun olmaz.

  • Öncelikle beğendiğiniz bir deseni kareli kağıt üzerine aktarın.
  • Daha sonra motifin renklerine bağlı olarak ipliklerinizi seçin ve örgü yöntemini belirleyin.
  • Daha sonra motifi örmeye başlayabilirsiniz.
  • Tüm küçük motifler tamamlandıktan sonra iş bunları birleştirmeye geliyor. Bu motifleri zincir çekerek birbirleri ile birleştiriyorsunuz. Hepsini doğru yerlerinden bir araya getirerek harika bir pikselli battaniye elde etmiş oluyorsunuz.

Piksel Battaniye Modası

Piksel battaniye günümüzde hem dünyada hem de ülkemizde son yıllarda moda olmuştur. Özellikle 80’ler modasını seven ve bilgisayarlarla o zamandan bu zamana haşır neşir olan neslin hakim olduğu piksel olgusu, artık odalarımızı da süslüyor. Biraz zaman ve biraz da emek isteyen bu iş tamamlandıktan sonra gerçekten uğraştığınıza değdiğini düşünüyorsunuz. Eğer sizler de kendiniz ya da çocuklarınız için piksel battaniye yapmak istiyorsanız, hem yazımızdan hem de çeşitli videolu anlatımlardan yararlanabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız iş de kolaylaşmış olur.

Philip Estrada

Yazar hakkında

fordprefect

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu