El İşleri Genel Kültür

Kürdan Nasıl Yapılır?

Yazar: Sinx

Kürdan Nasıl Yapılır?

 

Çok ufak ama yeri geldiğinde çok büyük işler yapabilen bu ufak icadın nasıl yapıldığını merak ettiniz mi?Genel olarak dişlerin arasını acil olarak temizlemek için kullanılan bu talaşa benzer ince çubukların biz Türkler tarafından birçok farklı misyonlar yüklenmiş olduğunu da az çok tahmin edebilirsiniz. Yapım hikayesi  de kendi kadar kolay ve çabuk gerçekleşmektedir.Tabi ki bunun için birçok ağacında kesildiğini unutmamak gerekir ama bi ağaçtan milyonlarca kürdan üretilebildiğini de hatırlatmakta fayda var.Kişi başına düşen kürdan sayısı hayli fazla olsa gerek.

Öncelikle kesinlen ağaçlar kütük haline getirilmektedir.İlk işlem olan soyma makinelerinde önce ilk kat kabuğu ardından ikinci yüzeysel temizlemesi yapılır.

Daha sonra kurdela şeklinde uzun ince bir kıyımdan geçirilir,şerit haline getirilir ve kütüklerimiz yuvarlak silindir biçiminde sarılır.

Bu rulolar çift yönlü şekilde şekil verilecek olarak kürdan kesme makinesine çekilmeye başlanır ve ince uzun halini alır.

Burdan sonra hafif nemli olan kürdanlar ufak bir kurutma işleminden geçirilir ve sistem tarafından paketlere doldurulur.

Kürdan Üretimi

 

Kürdanla Yapılan Tasarımlar

Kürdan bazıları için sadece diş temizlemeye yarasa da bazıları için de bir hobi olarak görülüyor. Kürdanla yapılan muhteşem tasarımlardan bir kaçı aşağıdadır. Kürdanla tasarım yapmak istiyorsanız bunlardan fikir edinebilirsiniz.

 

 

Yazar hakkında

Sinx

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu