Teknoloji

iPhone Nasıl Güncellenir?

Yazar: Fatih

Steve Jobs’un Apple kullanıcılarına büyük bir mirası olan Apple iPhone‘un zaman zaman güncellemeleri yayınlanıyor. Bu güncellemeleri yapmanız, kullandığınız sürümdeki “şarj ömrünün kısa olması” vb. gibi bir çok hatanın giderilmesine ve çeşitli yeniliklerin gelmesine olanak sağlıyor. Eğer siz de iPhone’unuzda ters giden bir şeylerin olduğunu düşünüyor, ya da iTunes programı üzerinden uzun süredir telefonunuzun sürümünü güncellemediyseniz, bu yazımız tam size göre!

Peki iPhone Nasıl Güncellenir ?

Yapmanız gereken işlem çok basit.

Öncelikli olarak iPhone’unuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp, iTunes programını açmalısınız. Program otomatik olarak telefonunuzdaki sürümün güncelliğini kontrol ediyor, eğer kullandığınız sürüm eskiyse sizi güncellemeniz için uyarıyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Update butonuna basarak işlemi başlatmanız ve lisans sözleşmenizi onaylamanız gerekiyor.

Lisans sözleşmesini okuyup, onayladıktan sonra sizin yapacağınız bir şey kalmıyor, iTunes programı gerisini otomatik olarak hallediyor.

Adım adım; yeni sürüm indiriliyor, telefonunuzun bir yedeği alınıyor, güncellemek üzere hazır hale geliyor ve yeni sürümün doğruluğu kontrol edildikten sonra güncelleme işlemi başlıyor.

Bilgisayar kullanma deneyiminiz çok az olsa bile, zorlanmıyacağınız çok aşikâr.Her hangi bir soru&sorununuz olursa konu altından danışabilirsiniz.

Zaman zaman iTunes ile iPhone güncellemesi olup olmadığına bakmayı unutmayın.

 

Yazar hakkında

Fatih

HTML, CSS, PHP, MySQL, OOP, WordPress, Google.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu