Mutfak

Evde Dondurma Nasıl Yapılır?

Yazar: flickRz

Soğuk bir tatlı olarak da adlandırabileceğimiz dondurma aklınıza gelen her meyveden yapılabilmektedir. Sıcak havaların vazgeçilmezi olan bu ürünü dışarıdan satın alabileceğiniz gibi evde kendiniz de oldukça basit yöntemler ve uygun maliyetlere kendiniz de ortaya çıkarabilirsiniz.

Yaz kış ulaşabileceğiniz bu ürünü kendi becerilerinizi de katarak oldukça başarılı işler çıkarabileceğinize inanarak sizler de deneyebilirsiniz.

Dondurma Malzemeleri;

1 Litre civarı yağlı süt

1 Su bardağı şeker

Toz salep

Vanilya

Evde Kolay Dondurma Tarifi

Kesinlikle malzemeleriniz taze olması ve kaliteli ürünleri kullanmanız öncelikli olmalıdır. Bu sebeple aktardan hakiki salep almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Sütün de taze olmasına ek olarak tam yağlı olması dondurma kıvamını tutturmanızda zorluk yaşamanızı önleyecektir.

Yapım Aşaması;

Geniş ve yayvan bir kap içerisine elinizde bulunan süt hariç tüm malzemeleri dökerek karıştırmaya başlayınız. Başka bir tencerede 1 litre elinizde bulunan sütü dökerek kaynar olmayan ocağın altında pişirin. Daha önce karıştırmış olduğunuz malzemeleri azar azar iyice yedirerek ilave etmeye başlayın. Tüm malzemeyi boşaltıp, tencereniz kaynama durumuna geçtikten sonra ısı düşürülüp 10 dakika kadar daha ateşin altında kalıp, oda sıcaklığına düşmesini beklemek için kaynatmak işlemini bitireceksiniz. Ağzı kapalı bir şekilde tencere ile beraber buzdolabınızın soğutma kısmına koyacağınız dondurma malzemeniz her saat başı soğudukça karıştırılarak tamamen dondurma kıvamı almasını takip etmelisiniz. Yaklaşık 4-5 saatlik karışma işleminden sonra vanilyalı ev yapımı dondurmanız hazır hale gelmiş olacaktır. Servis ederken fındık, fındık ya da dondurma sosları kullanarak servis edebilirsiniz. Vanilya yerine çok daha farklı malzemeler kullanarak ise istediğiniz meyveli dondurmaları da ortaya çıkarabilirsiniz.

Yazar hakkında

flickRz

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu