Mutfak

Ananas Nasıl Yenir ?

Ananas Nasıl Yenir?
Yazar: Fatih

 

Ananas Nasıl Yenir ?

Sıcak ülkelerde üretilen ananas meyvesinin anayurdu Güney Amerika’dır. Oldukça lezzetli ve güzel kokulu olan bu meyve, çam kozalağına çok benzediği için bu adı almıştır. Ananas ilk olarak Brezilya’da bulunup oradan İngiltere’ye getirilmiş ve daha sonra Fransa’da yetiştirilmeye başlanmıştır. Sert kabuğu ve üstünde bir demet yaprağı bulunan ananas meyvesini ilk kez yiyecekseniz, ananas nasıl yenir ya da ananas nasıl kesilir diye sormanız kuvvetle muhtemel. Ayrıca unutmadan belirtelim ananas alırken olgun ve yenilebilir bir ananas almalısınız. Bunu anlamak için ananasın üzerinde bulunan yapraklardan birini tutup çektiğinizde, yaprağın elinize kolayca gelmesi ve yine yaprakların koyu yeşil ve canlı görünenlerinden seçilmesi gereklidir. Ayrıca ananasın alt kısmına parmağınız ile bastırdığınızda yumuşak bir kıvamı olduğuna bakmalısınız. Ananas seçiminde bir diğer püf nokta ise güzel kokmasıdır. Ananas nasıl yenir diyorsanız bunun pek çok yolu mevcuttur. Ananası direk meyve olarak dilim dilim yiyebileceğiniz gibi meyve suyu olarak ta içebilirsiniz. Ananas kabuğu da sert bir meyve olduğundan soyarken de dikkat etmeniz bazı noktalar mevcuttur. Ananasın nasıl kesildiğini aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Ananas Nasıl Kesilir ?

Kozalağa benzeyen ve oldukça güçlü bir dış yapısı olan ananas meyvesini soyarken ilk olarak bıçak seçiminizi iyi yapmalısınız. Düz bir bıçak seçmeniz durumunda ananas kesimi işlemi oldukça zor olacaktır. Bu sebeple tırtıklı ve biraz büyük bir bıçak kullanarak ananas kesimine başlayabilirsiniz. Öncelikle örnek vermek gerekirse ananas, karpuz ya da kavun keser gibi kesilebilir. Önce ananası yan olarak yatırın, yapraklı olan bölgesini ve alt bölgesini kesin. Daha sonra dik olarak koyup kabuklarını kesin. Kabuklarını kestiğiniz ananası isteğinize göre düz dilimler halinde, ya da üçgen, kare şeklinde kesebilirsiniz. Ananas nasıl yenir diyenler için bir rehber niteliğinde olan yazımız bu kadardı.

Ananas nasıl yenir sorusuna bir cevap aradık. Ananas pek çok tatlıda, meyve kokteyllerinde, sabah kahvaltılarında vb. kullanılabilir. Ayrıca ananası meyve suyu olarak ta içebilirsiniz. Afiyet olsun.

 

 

Yazar hakkında

Fatih

HTML, CSS, PHP, MySQL, OOP, WordPress, Google.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu