Etiket Etiket: "sakal nasıl çıkar uzmantv"

sakal nasıl çıkar uzmantv

4 1529

Ergenlik dönemi sonrası erkeklerin en büyük sorunudur sakal durumu.Kimi gençlerde o kadar büyük bir tabu haline gelmiştir ki piskolojik sorunlara yol açmaya başlar.Bu yüzdendir ki birçok yanlışı da beraberinde getirmiştir.

Erkeklerin sakal ve bıyıklarının çıkmasıyla tamamiyle testosteron hormonunun etkisiyle alakalıdır.Bıyık ve sakal miktarını bu hormonunun vücuttaki düzeyi belirler.Bu düzeyler genetik olarak belirlenmiştir.Ancak dışarıdan testosteron  verilerek vücudun kıllanması arttırılabilir.Bu tedavi yöntemi herkese uygunlanmaz.Yapılan test ve tetkikler sonucu kişide hormonal eksiklik olduğuna kanaat getirilmediği taktirde bu tür tedavi yöntemi ve ilaç önerilmeyecektir.

sakal1 300x198 Sakal Nasıl Çıkartılır?

Herşeyin doğalı güzel olduğu gibi sakal ve bıyıkların da doğal yollarla çıkmasını beklemek en etkili yöntemdir.Ancak şu da unutulmamalıdır ki yapılacak her  traş sakalların daha gür ve bölge üzerinde çoğalmasını sağlar.

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Öncelikle uzman bir hekime görünmek yapılacak yanlışların önüne geçebilir.

Sarımsak sürmek yaygın bir inanıştır fakat sakal değil tüy çıkartır.

Günlük aşırı şekilde jilet vurmak sakalların çıkmasına yada artmasına yardımcı olabilir fakat ilerde cilt sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Badem yağı sadece sakalları parlatır.

sakal2 Sakal Nasıl Çıkartılır?

 

  

SOSYAL

563FanBeğen
0Abone+1
0TakipçiTakip Et

Yazarlarımız

2 YAZILAR0 YORUM
1 YAZILAR0 YORUM