Etiket Etiket: "kuru temizleme dükkanı nasıl açılır"

kuru temizleme dükkanı nasıl açılır

0 661

Evde çamaşır makinasında yıkanan çamaşırları temizleyem tamamiyle su ve içinde çözünen deterjanlardır.Fakat birçok üründe su temasını gerçekleştirerek temizlik yapamayabiliriz ki bunun için en güzel örnek yünlü giysilerdir.

kurutemizleme 300x205 Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Kuru temizlemelerin bir diğer farkı ise normal çamaşır makinalarına göre çok daha büyük olmasıdır.Zaten kuru temizleme makinaları evdeki çamaşır makinaları ve kurutma makinalarının birleşiminden yola çıkılarak farklı kimyasal ilaçlar yöntemiyle uygunlanmıştır.

İlk kuru temizleme deneyimi kazayla Fransız Joly Belin bulunmuştur.Kazara giysininin üzerine Kerosen adlı maddeyi dökmüş bunun kirleri çıkardığını keşfetmiştir ve bu işin üzerine giderek 1840 yılında Paris’de ilk kuru temizleme işletmesi açılmıştır.Günümüzde perkloroetilen denilen madde kullanılmaya başlamıştır.

Ayrıca kuru temizleme sonra ütülenen giysiler en mükemmel yani ilk alınmış haline bürünür. Su ile temas olmadığından kumaşların çekme veya şekillerini kaybetme gibi bir sorunu olmamaktadır.

Neden Kuru Temizleme;Bu konuya eğilmek gerekirse herkes yüzlerce lira verdiği bir ürünün maksimum güzellikte ve uzunlukta kullanmak ister.Bu yüzden birçok tekstil üreticisi ”Sadece Kuru Temizleme” ibaresi koymaktadır.

kurutemizleme1 300x268 Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Normal yıkamalarda güneş ve ütüleme işlemleri giysilere zarar vermekte ve ürünün ömrünü azaltmaktadır.

Yünlülerde keçelenme ve sararma çok sıklıkta görülür.

İpeklilerde ütünlenme riskli ve temizlenmesi zordur.

Astarlı elbise ve eşyaların makina veya elde yıkanması risklidir.

 

  

SOSYAL

563FanBeğen
0Abone+1
0TakipçiTakip Et

Yazarlarımız

2 YAZILAR0 YORUM
1 YAZILAR0 YORUM